Novinky z minulého týždňa: Novým športovým riaditeľom Ján Beňadik, Mária Holešová do Podravky Koprivnica, Iuventa v prvom kole proti Šali...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

V Iuvente predstavili nového riaditeľa 01.07.2011

Streda bola v Chemkostav Aréne mimoriadne rušná, pretože okrem prvého tréningu hádzanárok Iuventy Michalovce sa v priestoroch haly konala aj tlačová beseda, na ktorej bol predstavený nový športový riaditeľ klubu. Stal sa ním Jaroslav Čúrny, ktorý vo svojej funkcii nahradil odchádzajúceho Pavla Mačičáka. Na tlačovke sa prvýkrát predstavil aj nový tréner József Vura .

Čúrny namiesto Mačičáka 01.07.2011

Výmenou na poste športového riaditeľa Iuventy Michalovce sa zaoberá aj denník Šport. Nový šéf klubu, novinár Jaroslav Čúrny, sa pri rozhodovaní o tom, či funkciu prevezme, inšpiroval aj príbehom niekdajšieho redaktora Športu Martina Simonidesa, ktorý sa stal generálnym sekretárom Slovenského zväzu hádzanej...

Slovenky po prehre s Poľskom posledné 02.07.2011

Slovenské reprezentantky sa s účinkovaním na 10. majstrovstvách Európy v hádzanej hráčok do 17 rokov v Česku rozlúčili prehrou. Zverenky trénerky Dariny Sverákovej v sobotňajšom stretnutí o konečné 15. miesto podľahli v Zlíne Poľsku 23:31 a celkovo obsadili poslednú 16. priečku. Mladé Slovenky prehrali všetkých sedem svojich zápasov na týchto ME. V porovnaní s predchádzajúcim kontinentálnym šampionátom spred dvoch rokov v Srbsku, kde boli trináste, si pohoršili o tri pozície.

Tréner Vura: Družstvo zatiaľ ide na sto percent 04.07.2011

Novým trénerom Iuventy sa pred začiatkom tejto sezóny stal Maďar József Vura. Porozprávali sme sa s ním o príprave na novú sezónu, jeho plánoch, hráčskom kádri a takisto aj o cieľoch tímu v Lige majstrov.

M. Kovaličková: Prioritou sú pre mňa úspechy 04.07.2011

Prvou výraznou posilou Iuventy Michalovce sa pred nastávajúcou sezónou stala Michaela Kovaličková. Táto reprezentačná pivotka, ktorá doposiaľ pôsobila v Trenčíne, podpísala s klubom zmluvu na dva roky s ročnou opciou. Túto rodáčku z Rabče sme oslovili po pondelňajšom popoludňajšom tréningu.

Veľké hráčske zmeny v RK Zaječar 05.07.2011

Náš súper v I. fáze Ligy majstrov srbský šampión RK Zaječar mohutne mení káder a to je zároveň príležitosť, aby sme zmapovali čerstvé novinky v tomto klube. Ten je vo všeobecnosti považovaný za favorita skupiny B, čo potvrdzuje jeho vlaňajšie prvenstvo v najvyššej srbskej súťaži i konečné tretie v silnej Regionálnej lige, kde skončil za veľkoklubmi z Čiernej Hory a Chorvátska, Budučnosťou Podgorica a Podravkou Koprivnica.

Slovenky sa predstavia v Londýne 09.07.2011

Naša ženská reprezentácia sa koncom novembra predstaví na "predolympijskom" turnaji v Londýne a v nominácii by nemali chýbať ani hráčky michalovskej Iuventy. Kvôli účasti na tomto podujatí však zrejme nastane posun v kalendári zápasov WHIL.

Iuventa odštartuje nový ročník WHIL už v auguste 09.07.2011

Hádzanárky michalovskej Iuventy vstúpia do jubilejného desiateho ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL už v auguste. Súboj prvého kola proti nováčikovi UDHK Nitra-Sereď bol pôvodne naplánovaný na sobotu 3. septembra 2011, ale keďže náš klub v tom čase čakajú povinnosti v Lige majstrov, po dohode klubov a súhlase riadiaceho orgánu súťaže, sa tento zápas uskutoční už v utorok 30. augusta o 17.30 hod. v michalovskej Chemkostav aréne. Prinášame vám aj prehľad možného pohárového programu Iuventy Michalovce v prípade, že by sa jej podarilo prejsť cez dva kvalifikačné turnaje Ligy majstrov.

Katarína Dubajová posilou Poruby 09.07.2011

Lanský nováčik spoločnej slovensko-českej súťaže DHC Sokol Poruba pred začiatkom nasledujúceho ročníka brojí, o čom svedčí fakt, že jeho rady posilní kanonierka Katarína Dubajová, naposledy obliekajúca dres šalianskeho Dusla.

Vyžrebovanie nového ročníka WHIL 2011/12 12.07.2011

Nový ročník WHIL začína oficiálne v sobotu 3. septembra 2011, Iuventa by však svoj zápas 1. kola s UDHK Nitra-Sereď mala kvôli účasti v turnaji 1. predkola Ligy majstrov predohrať už v utorok 30. augusta. jesenná časť súťaže končí počas víkendu 10.- 11. decembra 2011, odvetná časť začína 7.- 8. januára 2012. Záverečné kolo je na programe v sobotu 14. apríla 2012. Keďže v súťaži bude hrať nepárny počet 13 celkov (5 slovenských a 8 českých), jeden účastník bude mať v každom kole voľno. Iuventa si takto oddýchne v 10. kole v novembri a v 23. kole v marci.

Do prípravy Iuventy sa zapojí aj Bachyrievová 12.07.2011

Tréner József Vura postupne spoznáva svoje zverenky a je veľmi spokojný s ich prístupom v tréningovom procese. Julia Bachyrievová sa už počas tohto týždňa pripojí k družstvu.

Veselí odštartovalo prípravu aj s Rajnohovou 12.07.2011

Počas uplynulého víkendu odštartoval letnú prípravu na nadchádzajúcu sezónu aj náš súper zo spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL a taktiež v B-skupine I. fázy Ligy majstrov HC Britterm Veselí nad Moravou. Tím slovenského trénera Petra Sabadku sa pripravuje už aj s dvoma posilami, skúsenou pivotkou Pavlou Nevařilovou vracajúcou sa zo zahraničného angažmánu v islandskom Frame Reykjavík a takistou talentovanou trenčianskou spojkou Monikou Rajnohovou.

Michalovce budú hostiť Ligu majstrov! 12.07.2011

To, na čo sa celý utorok čakalo s veľkou zvedavosťou, sa 17 minút po osemnástej hodine konečne potvrdilo: dejiskom turnaja B-skupiny I. fázy kvalifikácie ženskej edície Ligy majstrov budú Michalovce! Iuventa bola vyžrebovaná ako náhradník za turecký Uskudar, ktorý však hostiteľskú možnosť nevyužil, a preto prišiel na rad náš tím.

Športové šance Iuventy doma stúpnu 12.07.2011

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa v I. fáze kvalifikácie Ligy majstrov žien 2011/2012 predstavia v domácom prostredí. Júnový žreb vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) pôvodne určil za organizátora súbojov B-skupiny turecký Uskudar B.S.K., ale situácia sa zmenila, keďže klub z Istanbulu nepotvrdil do stanoveného termínu splnenie všetkých záväzkov spojených s usporiadateľskými právom.

V ŠKP Bratislava nezostal kameň na kameni 13.07.2011

Hádzanárky ŠKP Piccard Senec, ktoré sú nástupkyňami trojnásobného slovenského majstra bratislavského ŠKP (2008, 2009, 2010), začali v pondelok prípravu na novú sezónu. V hráčskom kádri nastali, v porovnaní s minulým ročníkom, radikálne zmeny. O tom, čo je nové v ženskom kádri tohto klubu, informuje utorňajšie vydanie denníka Šport.

Chemkostav aréna privíta Ligu majstrov 13.07.2011

Chemkostav aréna bude dejiskom turnaja B-skupiny 1. fázy kvalifikácie Ligy majstrov. Aj keď žreb vo viedenskom sídle EHF určil, že turnaj sa odohrá v tureckom Istanbule, kde v jeho ázijskej časti sídli klub Uskudar, ten nesplnil stanovené podmienky, a tak turnaj zorganizuje náhradník, ktorým je Iuventa Michalovce.

V Šali Porubská, I. Bahýlová aj Demajová 14.07.2011

Od pondelkového večera sú v letnej príprave aj hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa. Pod vedením trénera Michala Lukačína sa úradujúce vicemajsterky SR pripravujú v domácich podmienkach. V medzisezónnom období prišlo v kádri k viacerým zmenám. V družstve už nefiguruje skúsená spojka Katarína Dubajová (prestúpila do Poruby). Naopak, nové tváre predstavuje trojica do spojkového radu: Michaela Porubská z ŠKP Bratislava, Ivana Bahýlová z BHK Gabor Bánovce nadBebravou a mládežnícka reprezentantka Sofia Demajová z UDHK Nitra.

Juniorky Iuventy poznajú svoje vyžrebovanie 14.07.2011

Od nasledujúcej sezóny bude Iuventu Michalovce reprezentovať v prvej slovenskej lige aj juniorsky tím. Ten bude viesť tréner Roman Lamač a od stredy je už známe vyžrebovanie prvoligovej súťaže. Michalovské juniorky začínajú počas druhého septembrového víkendu v Topoľčanoch a vonku sa predstavia aj v druhom kole, keď vycestujú do Košíc na súboj s Bernolákovou. Doma ich uvidíme až v treťom kole 24. septembra v zápase proti Močenku.

Trénerom Partizánskeho bude Peter Olšavský 14.07.2011

Hádzanárky HK Danlog Partizánske pôjdu do sezóny 2011/2012 s vynoveným kádrom i realizačným tímom. Na trénerskú lavičku si po Tiborovi Csollárovi sadne Peter Olšavský, ktorý v minulej sezóne viedol bratislavský ŠKP a so svojimi zverenkami obsadil v národnom play-off 4. miesto. Olšavský však nie je jediným "prírastkom" z klubu v metropole Slovenska.

Program winLand Beach Handball 14.07.2011

Prinášame vám program víkendového turnaja v plážovej hádzanej winLand beach handball, ktorý potrvá od piatka do nedele v rekreačnej oblasti Sĺňava na Zemplínskej šírave. Turnaja by sa malo zúčastniť 26 družstiev, ktoré budú súperiť v mužskej, ženskej a juniorskej kategórii.

Bašta slovenskej hádzanej spevnela 15.07.2011

Zdá sa, že v Partizánskom sa blýska na lepšie časy. Viaceré z hráčok, ktoré vyrástli v tejto bašte slovenskej ženskej hádzanej a ktoré časom odišli za lepším, sa rozhodlo vrátiť do družstva, ktoré v posledných sezónach bojovalo len o záchranu v najvyššej súťaži. V tej blížiacej sa bude mať určite vyššie ambície, má dokonca na to, aby miešalo karty aj v boji o titul.

J.Holeša : Som sklamaný z konca Trenčína 15.07.2011

Prezident SZH Jaroslav Holeša sa pre denník šport vyjadril k osudu Trenčianskej ženskej hádzanej,ktorú doslova vyštval nový primátor mesta Richard Rybníček.

V sezóne 2012/2013 päť miesteniek do EP 15.07.2011

V sezóne 2012/2013 bude mať zo Slovenska právo účasti v európskych pohárových hádzanárskych súťažiach žien päť klubov.

Vyžrebovanie dorasteneckých kolektívov 16.07.2011

Štruktúra dorasteneckých súťaží prešla opäť reorganizačnou a trebárs boj o majstrovské tituly bude za uplynulé tri roky prebiehať už tretím spôsobom. Po víťazstve v základnej časti, lanskom turnaji play-off príde tentoraz na rad dvojkolová súťaž medzi najlepšími troma celkami skupín A a B. Tá sa bude hrať v jarnej časti sezóny, dovtedy si musia tímy vybojovať účasť medzi najlepším sextetom.

Sedem krížikov jubilanta Teodora Šimoniča 17.07.2011

V nedeľu 17. júla 2011 oslávil okrúhle jubileum 70 rokov Teodor Šimonič, významná persóna michalovskej ženskej hádzanej. Pred 40 rokmi stál pri jej vzniku a v jej radoch pôsobí dodnes ako organizátor ženských zápasov a hlavne obetavá duša. Jeho okrúhla sedemdesiatka neostala nepovšimnutá a my sme pre vás pripravili prierez jeho športom bohatého života.

Bývalé hráčky Iuventy s víťazným pohárom 17.07.2011

Aj keď sa slovenský majster turnaja v plážovej hádzanej winLand Beach Handball nezúčastnil, jeho bývalé hráčky získali najcennejšiu trofej.

Z hosťovania Ivety Mičiníkovej je už prestup 19.07.2011

Úradujúci slovenský majster v hádzanej žien Iuventa Michalovce získal v uplynulých dňoch na prestup talentovanú Ivetu Mičiníkovú. Ľavoruká spojka bola v minulom ročníku v Michalovciach iba na ročné hosťovanie, ktoré sa zmenilo na tvrdý prestup.

Vura sa učí po slovensky 19.07.2011

Ako prvý spomedzi slovenských účastníkov slovensko-českej súťaže (WHIL) hádzanárok začal s prípravou na novú sezónu úradujúci majster Iuventa Michalovce. Trénerskej taktovky sa po Dušanovi Danišovi ujal maďarský kormidelník József Vura.

Výsledky winLand Beach Handball 2011 19.07.2011

Počas víkendu sa v rekreačnej oblasti Sĺňava na Zemplínskej šírave uskutočnil tretí ročník turnaja v plážovej hádzanej pod názvom winLand Beach Handball 2011. Celého turnaja sa zúčastnilo 220 hráčov, ktorí súťažili v troch kategóriách mužskej, ženskej a juniorskej. V mužskej časti turnaja si víťazstvo pripísalo družstvo Hoopla lava com. Víťazný pohár v ženskej kategórii si odniesli bývalé hráčky Iuventy, ktoré súťažili pod názvom Unagi Gama. V juniorskej časti turnaja sa najviac darilo prešovským starším dorastencom, ktorých družstvo súťažilo pod názvom Mladé kusy.

Alžbeta Tóthová mieri do Poruby 21.07.2011

Najlepšia slovenská hádzanárka za rok 2010 bude pravdepodobne obliekať dres českého účastníka WHIL.

Novým trénerom Poruby je Ján Beňadik 21.07.2011

Hádzanársky tréner Ján Beňadik zamieril z HK Štart Trenčín do DHC Sokol Poruba

Slovenky na úvod kvalifikácie ME 2012 v Michalovciach 22.07.2011

Michalovská Chemkostav aréna bude dejiskom kvalifikačného duelu hádzanárok Slovensko - Chorvátsko

Šimáková posilou Slávie UDHK ŠG Nitra-Sereď 22.07.2011

Tréner Slávie UDHK ŠG Nitra-Sereď Slavomír Varga sa bude spoliehať na skúsenú spojku Miriam Šimákovú

Ženská reprezentácia v Chemkostav aréne 22.07.2011

Po septembrovom kvalifikačnom turnaji I. fázy Ligy majstrov, v rámci ktorého Iuventa Michalovce bude o dve postupové miestenky súperiť s českým Veselí, srbským Zaječarom a tureckým Uskudarom Istanbul, sa v Chemkostav aréne črtá atraktívne pokračovanie jesennej zahraničnej nádielky. Slovenský zväz hádzanej totiž práve Michalovciam prisúdil úvodný domáci duel našich reprezentantiek v kvalifikácii o postup na ME 2012 proti Chorvátsku.

Iuventa na úvod prípravy s prehrou i výhrou 22.07.2011

Hádzanárky michalovskej Iuventy odohrali v piatok úvodný súboj letnej prípravy. Na palubovke športového komplexu Junosť v Užhorode si zmerali sily s domácim vicemajstrom Ukrajiny HC Karpaty Užhorod. Zverenkyne trénera Józsefa Vuru v prvom z dvoch piatkových súbojov neuspeli, keď prehrali rozdielom štyroch gólov 24:28 (12:15). Zemplínčankám sa darilo v druhom piatkovom súboji, ktorý vyhrali 32:30 (17:14).

UDHK nechce byť fackovacím panákom 22.07.2011

Nováčik WHIL UDHK Nitra-Sereď nechce byť v súťaži fackovacím panákom.

Štefan Katušák už nie je trénerom žien SR 25.07.2011

Štefan Katušák už nie je trénerom slovenskej reprezentácie hádzanárok Slovenska. O ukončení pôsobenia skúseného kormidelníka vo funkcii informoval Slovenský zväz hádzanej (SZH) prostredníctvom tlačovej správy.

Iuventa vo štvrtok a v piatok doma s Békescsabou 26.07.2011

Hádzanárky michalovskej Iuventy absolvujú v druhej polovici tohto týždňa ďalšie previerky v rámci hernej prípravy na nadchádzajúcu sezónu. Po dvoch súbojoch v Užhorode v piatok minulého týždňa (28:24, 30:32) sa tentoraz predstavia doma proti šiestemu tímu uplynulého ročníka najvyššej maďarskej súťaže Budapest Bank-Békéscsabai Előre NKSE. Prvý duel je na programe vo štvrtok o 18.00 v Chemkostav aréne, odveta v piatok na rovnakom mieste o 10.30 hod.

Iuventa v príprave doma zdolala Békescsabu 28.07.2011

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v domácom prípravnom súboji nad prvoligovou maďarskou Békescsabou tesne 31:30 (15:13). Odvetný súboj s rovnakým súperom je na programe v piatok o 10.30 hod. na pôde michalovskej Chemkostav arény.

Iuventa v odvete nestačila na Bekescabu 29.07.2011

Hádzanárky Iuventy Michalovce nezopakovali včerajší výkon a v druhom zápase podľahli maďarskej Bekescabe 21:28.

József Vura: Teší ma, že družstvo napreduje 29.07.2011

Dvojzápas s Bekescsabou ukázal trénerovi Iuventy klady aj zápory tímu.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max