Novinky z minulého týždňa: Novým športovým riaditeľom Ján Beňadik, Mária Holešová do Podravky Koprivnica, Iuventa v prvom kole proti Šali...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

Iuventa o tretí triumf, cez víkend o zlato aj dorast 01.06.2011

Počas víkendu sa bude v michalovskej Chemkostav aréne znovu hrať o majstrovský titul. Tentoraz budú v akcii staršie dorastenky Iuventy, víťazky základnej časti, ktoré na základe tohto prvenstva majú usporiadateľské právo. Dlhodobú časť vyhrali so štvorbodovým náskokom pred obhajcom lanského prvenstva MHK Bytča, ktorá bola spolu s Trenčínom ich jediným premožiteľom v tejto sezóne. Doma je však doma a pre divákov je to zároveň jedinečná možnosť vidieť prípadný zisk majstrovského titulu v akejkoľvek kategórii premiérovo na domácej pôde. Aj preto sa do nádejí Iuventy vkladajú veľké očakávania. Zverenky trénera Tomáša Hlavatého majú šancu dokonať husársky kúsok michalovského klubu z roku 2003, keď po ženskom titule i výhre v Slovenskom pohári vystúpili na vrchol aj staršie dorastenky.

Ján Beňadik v Trenčíne končí, vraj mieri do Poruby 01.06.2011

Ján Beňadik už nebude trénerom hádzanárok trenčianskeho Štartu, ktoré v základnej časti uplynulého ročníka slovensko-českej súťaže (WHIL) skončili na 11. mieste a nepostúpili do play-off bojov o titul majstra Slovenska. Informáciu priniesol dnešný denník Šport...

Lukačín predĺžil v Šali, s Dubajovou už nerátajú 01.06.2011

V tíme nášho finálového súpera o národný slovenský titul HK Slovan Duslo Šaľa predĺžili zmluvu o ďalšiu sezónu s trénerom Michalom Lukačínom a neobnovili kontrakt so spojkou Katarínou Dubajovou.

Zraz bez viacerých opôr 01.06.2011

Hádzanárky Slovenska sa v pondelok zišli na štvordňový zraz v Modre, ktorý je súčasťou prípravy na úvodnú fázu kvalifikácie ME 2012. Po tomto zraze odohrajú štyri prípravné zápasy, v sobotu a v nedeľu sa v Herisau stretnú s domácimi Švajčiarkami a na budúci týždeň – v utorok vo Schwarzi a o deň neskôr v Innsbrucku – s Rakúšankami.

Bánovce podali prihlášku do WHIL 01.06.2011

Bánovský HK Gabor Bánovce bude aj v sezóne 2011/2012 účinkovať v spoločnej slovensko-českej súťaži hádzanárok WHIL. V uplynulých dňoch sa objavili úvahy o možnom odchode ženského družstva, ktoré v nedávno skončenom ročníku získalo ako nováčik bronz, do Partizánskeho, ale podľa informácií na klubovej stránke bude hádzaná pokračovať v Bánovciach.

Iuventa prihlásila do súťaže druhé ženské družstvo 02.06.2011

Denník Korzár sa dnes venuje štartu zemplínskych družstiev v hádzanárskych súťažiach. Blízko štartu v extralige sú muži HC winLand Michalovce, posledné slovo bude mať Výkonný výbor SZH po splnení požadovaných podmienok zo strany klubu. Nováčikovia, muži Sečoviec a rezerva Iuventy Michalovce podali prihlášku priamo do prvej ligy, s ich priamym zaradením bez postupu z 2.ligy však budú musieť vysloviť súhlas ostatné kluby...

Turnaj "Zober loptu, nie drogy" vrcholí v pondelok 02.06.2011

V rámci kampane "Zober loptu, nie drogy" sa zapojilo do projektu "Minihádzaná Michalovce" desať družstiev z deviatich základných škôl, medzi inými sme v Michalovciach privítali tímy zo Sobraniec, Sečoviec, či Mníška nad Hnilcom. Po dvoch prvých turnajoch čaká účastníkov v pondelok 6.júna 2011 finálový deň...

Reprezentácia sa opäť potýka s problémami 02.06.2011

Reprezentácia Slovenska, v ktorej sú až štyri hráčky Iuventy Michalovce, sa potýka s problémami. Jednou z hádzanárok, ktoré sa trénerovi pred sústredením ospravedlnili, je aj Michalovčanka Terézia Szöllösiová, ktorú sužujú boľavé kolená. Medzi oslovenými, ktoré by mali tím pred odjazdom do Švajčiarska posilniť, je Trenčianka Annamária Birkušová - mimochodom stále kmeňová hráčka michalovskej Iuventy, ktorá pod hradom Matúša Čáka iba hosťuje ...

V Michalovciach dva razy mladežnícka elita 03.06.2011

Dva víkendy za sebou bude michalovská Chemkostav Aréna hostiť slovenskú hádzanárku elitu v kategóriách mládeže. Už zajtra podvečer začína finálový turnaj starších dorasteniek, budúci piatok (9.júna) odštartujú súboje najlepšej slovenskej osmičky v kategórii mladších žiačok. Iuventa má v oboch prípadoch svoje želiezka v ohni...

Reprezentácia odcestovala bez Alžbety Tóthovej 03.06.2011

Hádzanárky Slovenska odcestovali v piatok predpoludním do Švajčiarska a Rakúska na štvoricu medzištátnych priateľských zápasov. Tréner SR Štefan Katušák má k dispozícii napokon len 15-členný káder. Dodatočne doň síce pribudla krídelníčka HK Štart Trenčín Annamária Birkušová, ale nefiguruje v ňom Alžbeta Tóthová. Skúsená hráčka Bánovského HK Gabor Bánovce nad Bebravou chýbala už na štvordňovom sústredení v Modre a ani do odchodu národného tímu sa jej nepodarilo vyriešiť osobné záležitosti, aby mohla byť k dispozícii.

Nový tréner Iuventy sa chce presadiť v Európe 04.06.2011

Je tretím zahraničným trénerom michalovskej Iuventy a prvým Maďarom na lavičke ženského slovenského klubu. Na lavičku michalovských hádzanárok prichádza po jednej z najúspešnejších sezón klubu a očakáva sa od neho prínos nových impulzov a samozrejme potvrdenie dosiahnutých úspechov z minulého ročníka. Päťdesiatšesťročný József Vura sa v rozhovore pre denník Korzár vyjadril o tom, prečo sa rozhodol prijať ponuku Iuventy Michalovce, aké má s ňou ciele a prezradil aj svoje trénerské krédo.

Na finálový turnaj pozýva aj mobilný bilboard 04.06.2011

Vskutku zaujímavú udalosť si možno v týchto dňoch všimnúť cestou michalovskými ulicami. Na finálový turnaj starších dorasteniek, ktorý počas tohto víkendu hostí Chemkostav aréna, totiž pozýva aj nezvyčajná reklama - dva bilboardy s posterom družstva staršieho Iuventy situované na korbe auta odťahovej služby už pár dní putujú michalovskými tepnami a naozaj netradičným spôsobom pozývajú na vyvrcholenie sezóny.

Prvým finalistom Trenčín, Bytča o tretie miesto 04.06.2011

Prvým finalistom záverečného turnaja starších dorasteniek, ktorého dejiskom je počas tohto víkendu michalovská Chemkostav aréna, sa stali hráčky Trenčína, ktoré v napínavom semifinálovom súboji zdolali obhajcu lanského prvenstva MHK Bytča 33:28 (16:16). Finálový súper Trenčianok vzíde z druhej semifinálovej bitky medzi domácou Iuventou Michalovce a UDHK Nitra.

Iuventa cez UDHK Nitra do finále! 04.06.2011

V druhom semifinálovom súboji záverečného turnaja starších dorasteniek o titul majstra Slovenska si postup do boja o zlato vybojovala domáca Iuventa Michalovce, ktorá zvíťazila nad UDHK Nitra 39:34. V nedeľňajšom finále sa domáce stretnú s Trenčínom, ktorý v prvom semifinále zdolal Bytču. Súboj o tretie miesto je na programe v nedeľu o 15.30 hod, atraktívny duel o zlato o 18.00 hod.

Bronz po neuveriteľnej dráme pre UDHK Nitra 05.06.2011

Prvým medailistom záverečného turnaja starších dorasteniek v Michalovciach sa stali hádzanárky UDHK Nitra, ktoré po obrovskej dráme zdolali v súboji o tretie miesto MHK Bytča 41:40 po predĺžení. Zverenky trénera Slavomíra Vargu teda obsadili v celkovom sumári tretie miesto, obhajcovi lanského prvenstva MHK Bytča pripadla napokon až štvrtý pozícia.

Majstrovský sen sa rozplynul, titul do Trenčína 05.06.2011

Víťazom finálového turnaja starších dorasteniek v Michalovciach sa stali hádzanárky Trenčína, ktoré vo finálovom súboji zdolali domáci Iuventu 35:33 (15:13). Mladým Zemplínčankám sa tak rozplynul majstrovský sen, titul zaslúžene putuje do Trenčína.

Finalová bodka obrazom fotografií 05.06.2011

Chemkostav aréna v Michalovciach bola počas uplynulého víkendu dejiskom finálového turnaja starších dorasteniek. Titul si nečakane, ale zaslúžene vybojovali hráčky Trenčína, ktoré v nedeľňajšom finále zdolali pred zaplneným hľadiskom domácu Iuventu 35:33. Boj o tretie miesto medzi UDHK Nitra a obhajcom z Bytče priniesol neuveriteľnú drámu, ktorú rozhodlo až predĺženie a divoký výsledok 41:40. Pripomeňme si záverečné momenty po skončení finálového zápasu prostredníctvom fotografií.

Slovenky úspešné, Wollingerovej premiérové góly 05.06.2011

Slovenské hádzanárky počas víkendu zdolali v priateľských zápasoch dva razy Švajčiarky na ich pôde. Veľmi dobré referencie sme dostali o výkone brankárky Lucie Gubikovej, debutantka Patrícia Wollingerová zasa dnes strelila svoje prvé tri reprezentačné góly...

Dnes vyvrcholí minihádzanársky projekt 06.06.2011

Projekt "Minihádzaná Michalovce", ktorý je súčasťou kampane "Zober loptu, nie drogy", vrcholí dnes v Chemkostav Aréne záverečným turnajom, na ktorom sa zúčastní desať tímov zložených z dievčat, ktoré majú najviac jedenásť rokov. Okrem siedmych michalovských družstiev sa ho zúčastňujú aj Sobrance, Sečovce a Mníšek nad Hnilcom...

Iuventa doma opäť na zlato nesiahla 07.06.2011

Počas uplynulého víkendu bola michalovská Chemkostav aréna dejiskom finálového turnaja starších dorasteniek. Domáce hádzanárky, víťazky základnej časti, boli najväčším favoritom na majstrovský titul, no po finálovej prehre (33:35) im ostali iba oči pre plač. Bronz putuje do vitríny UDHK Nitra, ktorý až po predĺžení zdolal obhajcu majstrovského titulu MHK Bytča 41:40. Dodajme, že v sobotňajších semifinálových dueloch si Iuventa poradila s UDHK Nitra (39:34) a Trenčín pokoril Bytču (33:28). Michalovské nádeje rozhodujúci zápas nezvládli.

V piatok začínajú slovenské majstrovstvá žiačok 07.06.2011

Po úspešných májových finálových bojoch v ženskej kategórii a víkendovom turnaji najlepšej slovenskej štvorice v kategórii starších dorasteniek, ktorý priniesol striebro starším dorastenkám Iuventy, nás v najbližších dňoch čakajú v Chemkostav Aréne majstrovstvá Slovenska mladších žiačok. Iuventu reprezentuje tím vedený Matúšom Hičom...

V reprezentácii sa strelecky darilo Zuzane Hollej 07.06.2011

V treťom priateľskom zápase slovenskej ženskej reprezentácie sa do streleckej listiny zapísali všetky tri hráčky z Iuventy, Alžbeta Polláková, Patrícia Wollingerová, aj Zuzana Hollá. Posledne menovaná krídelníčka zaznamenala päť gólov a potvrdila, že je už stabilnou oporou národného výberu.

Po dorastenkách doma o titul aj mladšie žiačky 08.06.2011

Už v piatok sa v Chemkostav Aréne začínajú Majstrovstvá Slovenska mladších žiačok, kde sa okrem domácej Iuventy v dvoch štvorčlenných skupinách predstaví ďalších sedem najlepších slovenských tímov. Staršie žiačky odohrajú svoj šampionát v rovnakom čase v Košiciach.

Vo WHIL je už viacmenej jasno 08.06.2011

Výkonný výbor Slovenského zväzu hádzanej (SZH) bude na svojom nedeľňajšom zasadnutí pred kvalifikačným duelom mužov o postup na ME 2012 SR - Čierna Hora v Košiciach riešiť aj otázky ohľadom najvyšších domácich ligových súťaží v sezóne 2011/2012. V otázke účastníkov WHIL už je viacmenej jasno, jej zloženie by malo byť v budúcej sezóne rovnaké, ako v tej minulej...

Slovenky prehrali, zaujali Pollákovej štyri góly 08.06.2011

Hádzanárky Slovenska neuspeli v odvetnom medzištátnom priateľskom stretnutí, keď po utorkovej prehre vo Schwarzi 31:34 podľahli v stredu v Innsbrucku domácim Rakúšankám 26:33 (14:16). Hráčkam Iuventy sa strelecky opäť darilo, najviac Alžbete Pollákovej, ktorá vsietila štyri góly.

Už zajtra štartujú majstrovstvá Slovenska žiačok 09.06.2011

V piatok o 12.00 začínajú celoslovenské turnaje žiactva. Usporiadateľom v kategórii mladších žiačok je Iuventa Michalovce, ktorá na palubovke Chemkostav Arény privíta sedem svojich partnerov a súperov: ŠKP Bratislava, MHK Bytča, HK Slovan Duslo Šaľa, BHK Gabor Bánovce nad Bebravou, ŠK Talent Dunajská Streda, ŠŠK Prešov a MHK Vranov nad Topľou.

Športový riaditeľ Pavol Mačičák v Iuvente končí 10.06.2011

Ako blesk z jasného neba zasiahla včera Iuventu Michalovce správa o tom, že na poste najvyššieho výkonného pracovníka klubu končí k poslednému dňu tohto mesiaca Pavol Mačičák. Ten exkluzívne pre denník Korzár potvrdil, že ďalej v Iuvente pokračovať nemieni.

V Chemkostav Aréne súboje mladších žiačok 10.06.2011

Posledné podujatie aktuálnej hádzanárskej sezóny začína už dnes, v piatok o 12.00! K svojmu vyvrcholeniu dospeli žiacke súťaže, v Chemkostav Aréne hostí Iuventa osem najlepších slovenských tímov kategórii mladších žiačok. Turnaj sa uzavrie finálovými zápasmi v nedeľu dopoludnia, presný rozpis dnešných zápasov je v texte, prinášame vám kompletné výsledky prvého hracieho dňa.

Poznáme kompletný program majstrovstiev 10.06.2011

Na dnešnej porade účastníkov Majstrovstiev Slovenska v hádzanej mladších žiačok došlo k dohode na úprave prestávok medzi zápasmi tak, aby sa posledný zápas posunul z pôvodných 20.10 na prijateľnejší čas. Poznáme už kompletný program turnaja až do jeho nedeľňajšieho ukončenia...

Výsledkový servis Majstrovstiev Slovenska 10.06.2011

Majstrovstvá Slovenska mladších žiačok dnes skončili finálovým duelom. Pripomeňme si, že prvenstvo v skupinách patrilo Vranovčankám a domácej Iuvente, turnaj však v podstate skupinovými bojmi iba začal. Semifinalistami sa stali BHK Gabor Bánovce n/B, ŠKP Bratislava, MŠK Vranov a Iuventa Michalovce. Prvé semifinále sa stalo korisťou bratislavských "policajtiek", ktoré porazili Vranov, v druhom pred zrakom prezidenta SZH Jaroslava Holešu Iuventa jasne prevýšila Bánovce nad Bebravou. Vo finále Iuventa vrátila ŠKP prehru zo skupiny a získala zlato. Bánovce si predtým hravo poradili s Vranovom, a vezú domov bronz.

Slovensko povzbudí početná výprava Iuventy 11.06.2011

Veľkou motiváciou pre hádzanárov Slovenska je blížiaci sa hádzanársky sviatok v Košiciach. Duel s Čiernou Horou by sa mal totiž zapísať do histórie ako zápas s rekordnou diváckou návštevou. Iuventa Michalovce využila ponuku Slovenského zväzu hádzanej na bezplatný vstup a do Košíc v nedeľu vyštartujú tri autobusy s hráčkami mládežníckych tímov.

Staršie žiačky vyradili Bytču, sú v semifinále 11.06.2011

Proti rovnakému súperovi v boji o postup medzi štyri najlepšie celky na majstrovstvách Slovenska nastúpili úspešne mladšie aj staršie žiačky Iuventy Michalovce. Náš najmladší tím uspel jednoznačne, staršie žiačky sa poriadne potrápili.

Iuventa je v oboch finálových dueloch! 11.06.2011

Mladučkým nádejám Iuventy sa na Majstrovstvách Slovenska žiačok darí. Mladšie žiačky postúpili do finále tanečným krokom, keď jedinú prehru utŕžili v skupine s ŠKP Bratislava. A práve tento súper ich čaká zajtra o 10.10 v Chemkostav Aréne v boji o turnajový triumf. Staršie žiačky si po dvoch prehrách a jedinej výhre v skupine naklonili šťastenu, dva vyraďovacie zápasy vyhrali v rozstreloch a aj oni sú vo finále!

Prvé domáce zlato Iuventy, v Košiciach striebro! 12.06.2011

Najmladšie účastníčky hádzanárskych súťaží dnes urobili fanúšikom Iuventy obrovskú radosť. Prakticky v rovnakom čase mladšie žiačky v domácej Chemkostav Aréne vybojovali v zápase s ŠKP Bratislava zlato a staršie žiačky v Košiciach striebro, keď s ŠŠK Prešov prehrali vo finále o jediný gól.

Zlatá žiacka bodka za sezónou 12.06.2011

Mladšie žiačky Iuventy Michalovce sa v sezóne 2010/2011 zlatými písmenami zapísali do klubovej histórie - stali sa prvým družstvom, ktorému sa podarilo vybojovať celoslovenský triumf na domácej pôde. Nadšení diváci v Chemkostav Aréne im po víťazstve nad výborným ŠKP Bratislava zaslúžene aplaudovali. Pozrite si fotografie zo záverečného ceremoniálu, zoznámte sa s menami mladučkých hráčok, ktoré sú budúcnosťou slovenskej hádzanej...

Úspech mladších žiačok ocení aj primátor mesta 13.06.2011

Aj keď v michalovskej Iuvente platí zásada, že v žiackych kategóriách má pred lovom medailí prednosť všestranný a veku primeraný rozvoj hráčok, úspech na Majstrovstvách Slovenska, kde staršie žiačky získali striebro a mladšie zlato, potešil. Neušiel ani pozornosti michalovskej radnice, zlaté zverenkyne trénera Matúša Hiča prijme v stredu 22.júna o 13.00 primátor mesta Viliam Záhorčák!

Aká je pozícia Iuventy pred žrebom Ligy majstrov? 14.06.2011

Iuventu Michalovce čaká po štvorročnej prestávke opäť štart v prestížnej Lige majstrov. Európska hádzanárska federácia zverejnila v závere mája provizórne nasadenie tímov. A my už dnes poznáme väčšiu časť súperov, s ktorými si môže zmerať sily v septembrovej kvalifikácii o postup do II. predkola Ligy majstrov.

Hádzanárski laureáti za riekou Moravou 14.06.2011

Záver uplynulého týždňa patril na českej hádzanárskej scéne slávnostnému galavečeru Českého zväzu hádzanej, na ktorom bolo vyhlásených deväť víťazov ankiet rôzneho druhu za uplynulý rok 2010. Nás najviac zaujímali ženské laureátky, spomedzi ktorých väčšina pôsobí v spoločnej slovensko-českej súťaži WHIL, nuž a špeciálnu pozornosť si vyslúžil aj nám dobre známy švajčiarsky fotograf Alex WIPF, ktorý si za svoj príkladný vzťah k hre medzi sedmičkami vyslúžil cenu Čin roka.

Táňa Trehubová šla na artroskopiu, je po plastike 16.06.2011

Ľavoruká krídelníčka Iuventy Táňa Trehubová bola v jesennej časti najviac vyťažovanou hráčkou Iuventy, potom si však ešte pred Slovenským pohárom nešťastne zranila koleno. Napriek zraneniu odohrala celú sezónu a artroskopiu kolena absolvovala až teraz. Miniinvazívne vyšetrenie ukázalo, že krížny väz je roztrhnutý a vyžaduje plastiku, ktorá bola okamžite realizovaná.

V najmladšej reprezentácii štyri hráčky Iuventy 17.06.2011

V nominácii do najmladšej slovenskej reprezentácie, ktorú tvoria hráčky narodené v roku 1996 a mladšie sa na základe oficiálnej pozvánky ocitli tri hráčky Iuventy, čerstvé vicemajsterky Slovenska - Miroslava Ferenčíková, Barbora Ondová a Silvia Skočná. Tréner Slavomír Varga zvažuje ešte nominovanie krídelníčky Silvie Kocaníkovej...

Oficiálny zoznam účastníkov WHIL priniesol šok 17.06.2011

Nejasnosti ohľadom účastníkov v spoločnej slovensko-českej súťaži v hádzanej žien (WHIL) 2011/2012 sú od dnešného dňa minulosťou. Slovenský zväz hádzanej (SZH) oficiálnou správou poskytol menoslov účastníkov interligy. A ten je veru šokujúci...

Európsky šampionát so štyrmi hráčkami Iuventy 18.06.2011

Budúci štvrtok sa na európskom šampionáte kadetiek v Českej republike predstaví jediný slovenský dievčenský hádzanársky tím, ktorý sa v aktuálnej sezóne prebojoval na vrcholné podujatie. Jeho súčasťou sú štyri hráčky Iuventy - Barbora Füleková, Mária Olšovská, Jana Špaková a Jana Tabaková...

Štefan Kelemen trénerom ŠKP Piccard Senec 18.06.2011

Trénerom účastníka spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL) ŠKP Piccard Senec bude v ročníku 2011/2012 Štefan Kelemen, ktorý na interligovej scéne pôsobil aj v uplynulej sezóne. V januári však musel predčasne opustiť post kormidelníka nováčika WHIL BHK Gabor Bánovce nad Bebravou.

Už zajtra v Bratislave vyžrebovanie WHIL 20.06.2011

Žrebovanie ďalšieho ročníka WHIL, ktorého účastníkom nebude bronzový slovenský medailista BHK Gabor Bánovce nad Bebravou, ani HK Štart Trenčín, sa uskutoční zajtra v Bratislave. Porada klubov WHIL sa bude zaoberať aj menšími legislatívnymi úpravami reglementu a rozpisu súťaže...

V Lige majstrov aj Bergen a Viborg 20.06.2011

Európska hádzanárska federácia počas víkendového kongresu na Malte rozhodla o udelení dvoch výnimočných miesteniek v Lige majstrov. Tzv. divokých kariet sa dočkali v Škandinávii, konkrétne dánsky HK Viborg a nórsky vicemajster Tertnes Bergen.

Petra Štetáková predáva zmrzlinu 21.06.2011

Situácia v slovenskej ženskej hádzanej vytvára podnety aj pre bulvárne médiá. Denník Plus JEDEN DEŇ priniesol krátky rozhovor s pivotkou ŠKP Bratislava Petrou Štetákovou, ktorá si momentálne privyrába predajom zmrzliny...

Iuventa odštartuje WHIL doma s nováčikom 21.06.2011

V City Hotel Bratislava vyžrebovali v utorok popoludní za účasti zástupcov všetkých klubov, predstaviteľov oboch národných zväzov a médií jubilejný 10. ročník spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL), ktorý bude mať pre problémy s naplnením kvóty tímov zo SR nepárny počet účastníkov. Úvodné kolo interligy sa bude hrať počas prvého septembrového víkendu (3. - 4. 9. 2011).

Česi počítajú s WHIL naďalej, Slováci chcú viac 21.06.2011

Spoločná slovensko-česká súťaž hádzanárok (WHIL) vstúpi začiatkom septembra do svojho jubilejného desiateho ročníka. "Sme jediný šport, ktorému sa darí držať spoločnú súťaž klubov zo Slovenska a Česka," uviedol riaditeľ WHIL Peter Brunovský pred žrebovaním nadchádzajúcej sezóny.

Iuventa pozná mená svojich možných súperov 21.06.2011

Európska hádzanárska federácia v utorok definitívne zverejnila nasadenie tímov pre nasledujúci ročník ženskej Ligy majstrov. V jej prvej fáze figuruje v treťom koši aj slovenský majster Iuventa Michalovce. Už je teda jasné, na koho môže naraziť a vyjasnilo sa aj v otázke súperov zemplínskeho celku v prípade, že postúpi do nabitej druhej fázy kvalifikácie, ktorá ponúka v štyroch štvorčlenných skupinách štyri miestenky pre víťazné tímy do hlavnej súťaže, kde sa ešte nikdy žiadny slovenský tím neprebojoval

Lucia Tobiašová úspešne zvládla štátnice 22.06.2011

Najlepšia kanonierka Iuventy v uplynulej sezóne Lucia Tobiašová v utorok „skórovala“ aj na študijnom poli. Ako študentka tretieho ročníka Ekonomickej univerzity v Bratislave, podnikovo-hospodárskej fakulty v Košiciach, úspešne absolvovala bakalárske štátnice.

P.Mačičák: Jednoduché recepty klub posunuli 23.06.2011

Niekoľko dní pred ukončením svojho druhého pôsobenia v michalovskej Iuvente poskytol športový riaditeľ klubu Pavol Mačičák rozhovor Novinám Zemplína. Okrem iného v ňom potvrdil, že jeho nástupca zatiaľ nie je definitívne známy a tak možno bude musieť oproti avízovanému odchodu k 30.6. svoje pôsobenie v najlepšom slovenskom klube o pár dní predĺžiť...

Bratislava bez ženskej hádzanej 23.06.2011

"To, ako sa v priebehu uplynulého týždňa vykryštalizovalo zloženie nasledujúceho ročníka slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL), nemá v jej histórii obdobu. Aby sa z viny nezáujmu viacerých slovenských klubov nerozpadla, musel Slovenský zväz hádzanej (SZH) ponúknuť možnosť hrať v nej všetkým družstvám druhej najnižšej súťaže a dokonca aj niektorým z tretej!", píše vo svojom príspevku denník Šport...

Poznáme kompletné vyžrebovanie WHIL 23.06.2011

V utorok bol v Bratislave vyžrebovaný X.ročník WHIL. Žreb bol vzhľadom na pohárové povinnosti michalovskej Iuvente naklonený, v termíne prvého aj druhého predkola Ligy majstrov hrá v domácom prostredí so slovenskými účastníkmi Slávia UDHK ŠG Nitra -Sereď a ŠKP Piccard Senec, čím sa Michalovčanky vyhnú únavnému cestovaniu. Zoznámte sa s programom Iuventy!

Najmladšie šampiónky prijal primátor mesta 23.06.2011

Najmladšie michalovské hádzanárske šampiónky, zverenkyne trénera Matúša Hiča, prijal v stredu na radnici primátor mesta Viliam Záhorčák. Dievčatám, trénerom a funkcionárom klubu poďakoval za vzornú reprezentáciu mesta a zotrval s nimi v krátkom priateľskom rozhovore, na záver ktorého sa obe strany vzájomne obdarovali. Primátor mesta vyslovil presvedčenie, že na tričku s podpismi sa nachádzajú aj mená hráčok, ktoré si raz získajú európske meno...

Na úvod ME 17 prehra Sloveniek s Maďarskom 23.06.2011

Slovenské reprezentantky utrpeli vo svojom úvodnom vystúpení na 10. majstrovstvách Európy v hádzanej hráčok do 17 rokov v Česku prehru. Zverenky trénerky Dariny Sverákovej podľahli vo štvrtkovom stretnutí D-skupiny v Brne rovesníčkam z Maďarska hladko 20:33 (7:13). Slovenky nastúpia v piatok o 17.00 h proti Francúzkam, ktoré si vo svojom prvom zápase poradili s Chorvátkami 27:21. V tíme Slovenska sa predstavilo aj kvarteto hráčok Iuventy Michalovce, Fuleková, Špaková, Olšovská a Tabaková, ktoré si dohromady pripísalo štyri góly.

Iuventa bude mať prvoligovú rezervu 24.06.2011

Úradujúci slovenský majster v hádzanej žien Iuventa Michalovce bude mať po prvýkrát v novodobej histórii k dispozícii aj rezervný tím. Ten bude štartovať v prvej slovenskej lige a priestor v ňom by mali dostávať predovšetkým talentované dorastenky, ale aj hráčky, ktoré v A-družstve nedostávajú dostatok príležitostí. Výkonný výbor Slovenského zväzu hádzanej doplnil michalovským béčkom jedenástku účastníkov...

Skvelá sezóna končí, nech žije ďalšia! 24.06.2011

Fantastická sezóna Iuventy končí, dnes sú v hre posledné želiezka v ohni. Na stredoškolských majstrovstvách Slovenska hrajú naše úspešné dorastenky v drese Gymnázia Pavla Horova, aktuálne sa pripravujú na semifinálový zápas s Partizánskym. Už budúcu stredu pritom čaká viaceré z nich prvý tréning prípravného obdobia nasledujúcej sezóny, ktorý povedie nový tréner József Vura.

Slovensko - Francúzsko v internetovej TV 24.06.2011

Jediným slovenským ženským hádzanárskym tímom, ktorý sa prebojoval na vrcholné podujatie, sú kadetky. Nás teší, že súčasťou družstva je štvorica z michalovskej Iuventy. Európsky šampionát hráčok do 17 rokov v Českej republike je organizačne dobre pripravený, vystúpenia našich dievčat si môžete pozrieť na internete, živý prenos duelu Slovensko - Francúzsko začína o 17.00.

V závere sezóny strieborná radosť gymnazistiek 24.06.2011

Posledným súťažným vystúpením našich hádzanárok v končiacej sa sezóne bol finálový zápas celoslovenských majstrovstiev stredných škôl. Gymnázium Pavla Horova, kde sú koncentrované najlepšie hádzanárky Iuventy, sa podľa očakávania dostalo na záverečnom turnaji v Trnave až do finále, tam však už nestačilo na Športové gymnázium z Nitry...

Na ME "17" druhá hladká prehra Sloveniek 25.06.2011

Slovenské reprezentantky si na 10. majstrovstvách Európy v hádzanej hráčok do 17 rokov v Česku pripísali na svoje konto druhú hladkú prehru. Zverenky trénerky Dariny Sverákovej po rovesníčkach z Maďarska (20:33) nestačili ani Francúzky, ktorým podľahli v piatkovom stretnutí D-skupiny v Brne vysoko 15:31 (10:16). Mladé Slovenky čaká po sobotňajšom dni voľna v nedeľu od 19.00 h súboj s Chorvátkami.

O Patríciu Wollingerovú za zaujímal TV Grenzach 25.06.2011

O čerstvú reprezentačnú debutantku Patríciu Wollingerovú, ktorá sa postupne vypracovala na jednu zo stabilných opôr majstrovskej Iuventy, prejavil záujem nemecký klub TV Grenzach. Stanovisko Iuventy bolo pochopiteľne zamietavé...

Návrat k majstrovstvám starších žiačok 26.06.2011

Stránka Slovenského zväzu hádzanej sa vracia k finálovému turnaju Majstrovstiev Slovenska v kategórii starších žiačok. Usporiadateľom bola ŠŠK Drábová Košice, podujatie sa uskutočnilo v hádzanárskej hale 1.MHK Košice cez víkend 10. - 12. júna. Iuventa Michalovce získala striebro, za najlepšiu brankárku turnaja bola vyhlásená Michalovčanka Miroslava Ferenčíková...

Slovenské kadetky dnes proti Chorvátkam 26.06.2011

V poslednom zápase skupiny "D" Majstrovstiev Európy kadetiek, ktoré sa konajú v moravských mestách Brno a Zlín, sa dnes stretnú Slovenky s Chorvátkami v súboji tímov, ktoré sú zatiaľ bez výhry. Naše reprezentantky, rovnako ako ich dnešné súperky hladko prehrami s dvoma hádzanárskymi veľmocami - Francúzskom a Maďarskom. Zápas si môžete pozrieť na linku, ktorý je v texte...

Slovenky po tretí raz dostali poriadnu nádielku 26.06.2011

Slovenské reprezentantky nezvíťazili na 10. majstrovstvách Európy v hádzanej hráčok do 17 rokov v Česku ani vo svojom treťom vystúpení. Zverenky trénerky Dariny Sverákovej po prehrách s rovesníčkami z Maďarska (20:33) a Francúzska (15:31) podľahli v nedeľňajšom stretnutí D-skupiny v Brne aj Chorvátkam 16:30 (9:16).

Prvý tréning žien v stredu, už aj s Kovaličkovou 27.06.2011

Prvý tréning ženského družstva Iuventy Michalovce pod vedením nového trénera Józsefa Vuru je naplánovaný v stredu 29.júna, ráno o 8.30. S družstvom začne trénovať aj slovenská reprezentantka Michaela Kovaličková, ktorá už požiadala Slovenský zväz hádzanej o prestup. Ďalšou posilou, o ktorú Iuventa usiluje, je slovinská reprezentantka Laura Geričová...

Iuventa v I. fáze kvalifikácie LM aj proti Veselí 27.06.2011

Hádzanárky Iuventy Michalovce spoznali v pondelok popoludní mená svojich súperov v kvalifikácii Ligy majstrov žien 2011/2012. Žreb vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) zaradil úradujúce šampiónky SR v I. kvalifikačnej fáze do B-skupiny spolu s tureckým Üsküdarom, srbským Zaječarom a českým Veselí nad Moravou. A-skupinu tvoria Ormi Loux Patras (Gréc.), MizuWaAi/Dalfsen (Hol.), LC Brühl Handball (Švaj.) a Gil Eanes-Lagos (Portug.).

Slovenské kadetky podľahli Poľkám o tri góly 28.06.2011

Slovenské reprezentantky zatiaľ neokúsili na 10. majstrovstvách Európy v hádzanej hráčok do 17 rokov v Česku chuť víťazstva a za kratší koniec ťahali aj vo štvrtom zápase na šampionáte. Zverenky trénerky Dariny Sverákovej v utorkovom stretnutí 2. skupiny o umiestnenie na 9. - 16. priečke nestačili na Poľky, ktorým podľahli 21:24 po sľubnom prvom polčase 10:9.

Slovenky v piatom zápase kúsoček od prvého bodu 29.06.2011

Vo svojom piatom zápase na Majstrovstvách Európy kadetiek boli slovenské reprezentantky zatiaľ najbližšie k úspechu. Proti favorizovaným Španielkam si vytvorili v polčase dvojgólový náskok, žiaľ, napriek sľubnému priebehu nakoniec utrpeli prehru, ktorá najviac bolí - o jeden gól...

Iuventa začala prípravu 30.06.2011

Hádzanárky úradujúceho slovenského majstra Iuventa Michalovce včera odštartovali prípravu na nový súťažný ročník 2011/2012. Pod vedením novej dvojice, maďarského trénera Józsefa Vuru a jeho asistenta Tomáša Hlavatého hráčky hneď v úvodný deň absolvovali dve tréningové jednotky.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max